Arka Kapak Tasarımı

 

Kitabın ilgi uyandırmasında ve dikkat çekmesinde ön kapak tasarımı ne kadar önemli ise de arka kapak tasarımı bir o kadar önemlidir. Okuyucu almak istediği kitapta hangi konu ve görüşlere değinildiğini merak eder.

Bu yüzden genellikle içindekiler kısmı ile kapağın arkakısmına odaklanır. Kitabın vermek istediği mesajı anlamak ister. Burada kitabın dikkat çeken onu başlıkları eklenerek okuyucu meraklandırıcı, alacağı kitabın pişman uyandırmayacak izlenimi vermesi arka kapağın özenle hazırlanması ile alakalıdır. Arka kapağın ön kapak tasarımıyla uyumlu olması kitabın ağırlığını ortaya koyar.

 Kitabın satışını arttıran 3 (üç) önemli faktör vardır. Bunlardan, Birincisi, Kitabın yazarıdır.

Kendini kanıtlayan yazdığı eserler ile okuyucudan olumlu tepkiler alması ve yazarın takip edilmesi yazdığı eserin satışına olumlu bir etken sağlar. İkincisi, Kitabın konu muhteviyatı ile alakalıdır. Konu ne kadar güncel ve dikkat çekici, merak uyandırıcı olursa satışı daha çok olur.

Üçüncüsü de, Kitabın kapak tasarımıdır. İlk iki özellik olsa da gelişi güzel yapılan kapak tasarımı satışları azaltacağı gibi, yazarın ilk kitabı olması yada konu itibariyle beklenen seviyede olmasa bile güzel bir kapak tasarımı okuyucuda merak ve heyecan uyandırabilir. Bu da kitabın satış patlamasında ve yazarın bilinirliliğinde çok önem ihtiva eder.

Ön Kapağın tasarımında yazılan eserin konusu itibariyle eş oranda orantılı ve uyumlu olması gerçekten dikkate alınması gereken bir konudur.

İsteğe göre yazarın belirlediği tasarımlar yapılabilmesinin yanında yayınevinin uzman kadrosuyla hazırlayacağı birkaç tasarım seçenekleri yazara sunarak tercih etmesine imkan sağlamaktadır. Hazırlanan bu tasarımlar yazar ile istişare yapılarak kitap için en uygun tasarım belirlenir ve baskı için matbaaya gönderilir.

Yazar ısrarla kendisinin belirlediği bir tasarımı yayınlatma hakkına sahiptir. Kitabın ilk baskısında kendi belirlediği tasarımın dikkat çekmemesi durumunda yada kapak tasarımını ikinci ve sonra ki basımlarda yayınevinin belirlemesini tercih ederse kapak tasarım ücreti yazardan talep etme hakkına sahiptir ve bu hakkını saklı tutar.

Kitabınızın dikkat çeken konu başlıkları ile Ön Kapak tasarımıyla uyumlu yapılır. Arka Kapak Tasarım fiyatı: 200,00 TL + KDV’dir.

İletişim